Eko-Fand : Blog Inspirowany.

Należę do "większej mniejszości"

-Internauto : W ostatnich wyborach do Sejmu głosowałem na Platformę Obywatelską – co mi mówią liczby...? Otóż "uprawnionych do głosowania" było: 30.615.471. Liczba oddanych głosów na PO to: 6.701.010
6.701.010 dzielone przez 30.615.471 to poniżej 0,22 czyli mniej niż 22%. Wynik wyborczy PO to 41,51%.
Teraz moje wnioski: istnieje alternatywa – system demokratyczny nigdy nie miał i nie będzie miał pełnego odzwierciedlenia w strukturze społeczeństwa, albo ten system jest w stadium rozwoju (ma historię dopiero kilkuset letnią...) i wyniki wyborów za (na przykład) 100 lat będą bardziej wynikały z pełnego poparcia świadomego społeczeństwa obywatelskiego. Istnieje ostatnio tendencja decentralizacji władzy – wybory do samorządów mówią nam o regionalnym poparciu dla poszczególnych partii politycznych. Dalszym etapem była by zmiana zasad funkcjonowania demokracji i podobnie jak dzisiaj posłowie głosują za wybranymi ustawami, kiedyś radni z poszczególnych okręgów mogli by jako reprezentanci swoich wyborców (którzy często uważnie obserwują rozwój swoich regionów – jest to łatwiejsze bo jesteśmy obecni na co dzień w swoich miastach i widzimy dobre skutki rządzenia) mogli by wybierać posłów do Sejmu. Oczywiście ktoś może zarzucić, że kilkudziesięciotysięczną grupę radnych łatwiej kontrolować

>>>> Kontynuacja >>>>