Pojęcie : Prawo i jak przestrzegać ( ... ) ?
Niby oczywista, powszechnie znana reguła : Nieznajomość Prawa nie zwalnia od jego przestrzegania.
Powszechne w publikatorach okazują się sygnały, o tym że istnieją strefy, gdzie Prawo pozostaje niejawne. Filmy sensacyjne okazują się upowszechniać wiedzę, z przygnębiającego stwierdzenia : -Dajcie człowieka, a znajdę "na niego" paragraf.
Mnie z kolei bezpośrednio w dwu sytuacjach dotyczyło "Prawo widzimisię". Były to dwie sytuacje, pobytu w posterunkach Pollicji.
Pierwszy raz dotyczył skutku mojego ( później tak nazwanego przez sędziego ) "działania anarchistycznego". Drugi raz to sytuacja "bezdomności", gdy bez podania przyczyny, Policjanci "zgarnęli mnie na posterunek". Te dwa zdażenia wiąże jedna reguła : po połączeniu telefonicznym, Policjant przyszedł i bił mnie. Dzisiaj uznaję, że to były sytuacje, gdy Policjanci pofolgowali sobie, mimo że obowiązują te sytuacje regulaminy służby. A widać, że tej przemocy dotyczyło "Prawo niejawne".
Następnym Prawem niejawnym, okazują się tolerancje, na hacking-i. Wedle mojej interpretacji, tolerancja na naruszenia Prywatności,