Eko-Fand : Blog Inspirowany.

Przywrócić Ziemię Przyrodzie.

Inspirowane skojarzeniem o wiadomości, że : "Człowiek konsumuje pulę 1,5 zasobów, które umie w danym czasie przywrócić Przyroda".
Zastanowiłem się nad taką proporcją...
Eko Kultura niedawno krzyczała o przywróceniu "tradycyjnych sposobów gospodarowania" i poskutkowało : Ciszą + Towary z Tradycyjnych Upraw.
Wygląda Dobrze, a wygląda "tak" jednostronnie, bo tylko z punktu widzenia Konsumpcji przez Człowieka. Czyli nadal gospodarowanie.
Przeciążenie eksploatacją zasobów, zna historycznie obszar Chiński, gdzie uprawy ryżowe, zmieniły klimat w regionie geograficznym.
Uczenie się nie "historii", tylko "z historii", "to" podpowiedział bym społecznościom.
Dodatkowo :
-Woła się : Człowiek "coś"...
Konsumpcja pozostaje intensywna po stronie strefy Cywilizacji Naukowo-Technicznej, i podpowiadam : -wyłączając Kultury Tradycyjne, widać potrzebę ograniczenia konsumpcję tam gdzie intensywna... Więc nie można nazwać "Człowiek" uogólniając, bo to nadinterpretacja, albo manipulacja ( np. wobec umysłów Podróżników, którzy odwiedzają strefy Kultur z poza "Naukowo-Technicznej" worząc w świadomości wizję Szczęśliwej Prostoty Życia ).

Inspirowany Autor : Andrzej Fejster. ( 21-03-22 01:56 )